Blog Liste

Google Analytics Dönüşüm Seti ile çok daha fazla bilgiye erişin..

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Google Analytics Dönüşüm Seti ile, sayfa görüntüleme ve ziyaretçi sayısı bilgilerinin ötesine geçebilirsiniz. Tüm dijital pazarlama kanallarınızın sitenize ziyaretçi çekmek üzere birlikte nasıl çalıştığını görün. Satışları, indirmeleri, video oynatmaları ve sizin için önemli olan diğer işlemleri ölçün.

Bazı ziyaretçiler sizden ürün veya hizmet satın alırken diğerlerinin neden almadığını öğrenin. Böylece, işletme hedeflerinize ulaşmak üzere sitenizde ve pazarlama programlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Ziyaretçi davranışının satışlara ve dönüşümlere nasıl yol açtığını anlayın

Siteniz dinamiktir, dönüşüm hedeflerinizin de aynı şekilde dinamik olması gerekir. Google Analytics'in Hedefler ve Etkinlik İzleme özelliklerini kullanarak, yapılan satışları, indirilen öğeleri, video oynatmaları, dönüşümleri, sitede gerçekleştirilen işlemleri veya kendinize ait metrikleri belirleyebilirsiniz. Ayrıca raporlarınızı, işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde, yapmak istediklerinize ve ziyaretçilerinizin etkinliklerini belirlemeye yönelik biçimde düzenleyebilirsiniz.

 

 

E-Ticaret Raporları ile çevrimiçi satışlarınızı artırın

En çok satan ürünlerinizi ve en değerli promosyonlarınızı belirleyin. E-Ticaret Raporları, karmaşık işlemler veya tek tıklamayla yapılan basit satın alma işlemleri için, müşterilerin neden satın aldıklarını ve satın alma türlerini anlamanıza yardımcı olur. İşlemleri kampanyalara ve anahtar kelimelere kadar takip edebilir, alışveriş yapan kullanıcıların sitedeki davranışını anlayabilir ve satışları artırıp müşteri bağlılığı kazanmak için alışveriş sepetinizi düzenleyebilirsiniz.

 

 

Çok Kanallı Dönüşüm Hunileri ile kampanya performansını tüm yönleriyle inceleyin

Kampanya ölçümünüzü satıştan önceki son tıklama ile sınırlandırmayın. Çok Kanallı Dönüşüm Hunileri ile Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, sosyal medya, satış ortakları, e-posta ve diğer dijital pazarlama çalışmalarınızın etkisini görebilirsiniz. Pazarlama programlarınızı daha iyi dengeleyebilmek için hangi kanalların ürünlerinizi ziyaretçilere tanıttığını, hangilerinin ise satış kazandırdığını öğrenin.

 

Ziyaretçilerin sitenizde gezindikleri farklı rotaları izleyin

Ziyaretçilerin sitenizi neden sevdiğini veya sevmediğini öğrenin. Google Analytics'teki Akış Görselleştirme ve Hedef Dönüşüm Hunileri özelliklerini kullanarak, ziyaretçilerinizin dönüşüm yollarını izleyebilir, nereden girdiklerini, nerede takıldıklarını ve nerede ayrıldıklarını görebilirsiniz. Sitenizin gezinme açısından güçlü ve zayıf noktalarını keşfedin, web sitenizin ve pazarlama programınızın hangi kısımlarının düzenleme gerektirdiğini öğrenin.